راهنمای خرید لوستر سقفی مدرن کریستالی اس ام دی | ایران لوستر

2018/05/09 10:18:04 0 Comment(s)

مواردی که در خرید لوستر سقفی مدرن اس ام دی باید در نظر بگیریم

با توجه به کوچک شدن سقف خانه ها و آپارتمان های جدید، نیاز به استفاده از لوسترهای سقفی نیز احساس شده و تولید و فروش آنها به شدت رواج پیدا کرده است. با مدرن شدن فضای خانه ها این محصولات نیز مردن تر شده و در ابتدا به شکل لوستر های ال ای دی سقفی پا به عرضه گذاشته و با توجه به استفاده از لامپ های ال ای دی کم مصرف و تنوع رنگ و وجود ریموت کنترل به سرعت محبوب شدند.

نمونه های ال ای دی قدیمی(تصویر زیر)

نمونه لوستر ال ای دی نسل قدیم

با گذشت زمان و پیدایش لامپ های اس ام دی که در مقایسه با لامپ های ال ای دی نور بیشتری داشته و همچنین طول عمر بالاتری دارند، دیگر تمایل خریداران از لوستر ال ای دی دور شده و مشتاق خریدن این سبک جدید از محصولات شدند. در کنار لامپ های نسل جدید، کریستال های منظم و مدرن تر این محصولات نیز باعث شد که برای خانه های مدرن بهترین گزینه به نظر برسند و مورد توجه طراحان داخلی نیز قرار بگیرند. تا جایی که می توان اینگونه اذعان کرد که لوسترهای مدرن اس ام دی، به طور کامل جایگزین نسل قبلی خود که همان لوستر های ال ای دی بود شدند.

نمونه لوستر اس ام دی جدید(تصویر زیر)

نمونه لوستر سقفی مدرن با لامپ اس ام دی سه حالته

از دیگر نقاط قوت این محصولات می توان به تنوع بی نهایت در شکل و فرم آنها اشاره کرد ه در ادامه به آن می پردازیم(البته این مورد در انحصار ایران لوستر و چند شرکت دیگر بوده و شرکت های وارد کننده، این محصولات را در اشکال محدودی عرضه می کنند)

در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد این محصولات به شما خواهیم داد:

جنس سینی محصول:

همانطور که می دانید، این محصولات از سینی که به سقف وصل می شود بهره می گیرند. در واقع همه قطعات و لامپ ها و سیم کشی محصول روی این قسمت قرار گرفته و به نوعی شاسی اصلی لوستر محسوب می شود.

معمولا سینی لوستر از جنس استیل ساخته می شود. البته سینی با کیفیت های مختلف و با ضخامت های مختلفی عرضه می گردد که به طور کلی می توان به دو دسته استیل بگیر و نگیر تقسیم کرد که با ضخامت 0.5 میلیمتر و 0.7 میلیمتر و 1 میلیمتر در بازار ایران موجود می باشد.

سینی استفاده شده در اکثر محصولات وارداتی(که عموما از چین وارد می شود) از آهن آبکاری شده بوده که با آبکاری استیل، آبکاری شده است.

در تولیدات ایرانی نیز از ورق های مختلفی استفاده می گردد که عموما از ورق 0.5 میلیمتر استفاده می گردد که پایین ترین ضخامت را در بین ورق های استیل مورد نظر دارا هستند.

در ساخت محصولات ایران لوستر از ورق استیل 0.7 و 1 میلیمتر که ضخیم ترین و مقاوم ترین نوع ورق هستند، استفاده می گردد تا علاوه بر مقاومت در برابر زنگ زدگی، حالت خود را نیز حفظ کرده و خم نشود.

رنگ سینی استیل:

سینی به دو رنگ طلایی و نقره ای در بازار موجود می باشد که در ساخت این محصولات امکان استفاده از هر دو رنگ امکانپذیر است.البته همانطور که می دانید ورق استیل طلایی قیمتی بالاتر از نوع نقره ای خود دارد.

شایان ذکر است که رنگ ورق استیل استفاده شده در محصولات ایران لوستر، طلایی مایل به آنتیک بوده و با رنگ طلایی براق و زننده ای که برای آبکاری محصولات کلاسیک استفاده می شود متفاوت است.

 سینی استیل طلایی و نقره ای مورد استفاده در لوستر سقفی مدرن

جنس کریستال ها

به طور کلی کریستال هایی که در بازار ایران موجود هستند از کشور های چین و مصر و اتریش وارد می شوند. دقت کنید که کریستال های مصرفی در لوسترهای سقفی اس ام دی از نوع مربع0 3*30 میلیمتر و مستطیل 50*30 میلیمتر هستند که تمامی کریستال های موجود در بازار ایران در این سایزها، از کشور چین وارد می شوند.

نمونه کریستال 3*3 و 5*3 سانتیمتر مورد استفاده در لوستر مدرن

برخی از فروشندگان برای فروش محصولات خود از عنوان کریستال اسفور و اتریش استفاده می کنند و این در حالی است که تولید کنندگان کریستال اتریشی و مصری از این مدل کریستال تولید نمی کنند. سایز تولیدی کریستال اسفور در این شکل 58 در 26 میلیمتر و 63 در 30 میلیمتر است. که روی هیچکدام از لوسترهای سقفی اس ام دی موجود در بازار نصب نیستند.

 

نوع لامپ مصرفی

همانطور که قبلا هم گفتیم در این محصولات دیگر خبری از لامپ های سرپیچی و حتی لامپ های ال ای دی نیست و به جای آن از جدیدترین نسل لامپ ها که همان لامپ های اس ام دی هستند استفاده می شود. لامپ های اس ام دی که در لوستر های ایرانی در این سبک لوستر استفاده می شوند از دو نوع زیر هستند.

لامپ  اس ام دی خطی: این لامپ ها به صورت مستطیل شکل بوده که معمولا در طول 5 یا 7 سانتیمتر و با تعداد 6 تا 8 عدد لامپ پر شده است که نصف لامپ ها آفتابی و نصف لامپ ها مهتابی است. که با توجه به وجود دو نوع نور، ترکیب سه حالته ای از نور را ایجاد خواهند کرد. یعنی در حالت اول فقط لامپ های سفید (مهتابی) روشن شده و در حالت دوم فقط لامپ های آفتابی و در حالت سوم ترکیب هر دو نور.

لامپ اس ام دی ریلی مورد استفاده در لوستر مدرن اس ام دی

لامپ اس ام دی سکه ای: همانطور که از اسم این لامپ ها برمی آید، شکل آن گرد و به شکل سکه است. از این نوع لامپ روی سینی استیل محصول استفاده می گردد. این نوع لامپ فقط به منظور تکمیل نور لوستر مورد استفاده قرار می گیرد. این لامپ ها معمولا به دو صورت در بازار یافت می شوند، لامپ های اس ام دی 12 ولت که با ترانس کار می کنند و لامپ های اس ام دی 220 ولت که نیازی به ترانس ندارند.

لامپ اس ام دی سکه ای آفتابی و مهتاب برای لوستر سقفی مدرن

مزیت لامپ های 220 ولت نسبت به نوع 12 ولت این است که دیگر دغدغه سوختن ترانس و نیاز به بازکردن لوستر برای تعویض لامپ وجود ندارد.

در نمونه های وارداتی نیز از لامپ های فوق استفاده می شوند ولی ممکن است نمونه لامپ استفاده شده در محصولات وارداتی در بازار موجود نبوده و برای پیداکردن لامپ های مورد نظر دچار مشکل شوید.

در خرید لوستر اس ام دی دقت کنید که لامپ های سکه ای روی سینی محصول قابلیت تعویض را بدون باز کردن لوستر داشته باشند زیرا برخی تولیدکنندگان و وارد کنندگان به این نکته دقت نکرده و محصولی را عرضه می کنند که در صورت سوختن حتی یکی از لامپ ها می بایست لوستر از سقف باز شده و سپس عملیات تعویض لامپ صورت پذیرد.

لازم به ذکر است که لامپ های موجود در تولیدات ایران لوستر با لامپ 220 ولت بوده و قابلیت تعویض از زیر لوستر نیز برای آنها در نظر گرفته شده است.

میزان نور و تنوع رنگ نور محصول

همانطور که گفتیم لامپ های استفاده شده در محصول از نوع اس ام دی بوده و ترکیب هر دو نور آفتابی و مهتابی را در کنار هم دارند.

شما قادر خواهید بود فقط از لامپ های درون کریستال استفاده کنید که این لامپ ها نیز خود دارای دو حالت نور آفتابی و مهتابی است. یعنی شما می توانید فقط لامپ های آفتابی داخل کریستال ها را روشن کنید یا فقط لامپ های مهتابی داخل کریستال ها را روشن کنید و یا ترکیب همزمان لامپ های آفتابی و مهتابی را که درون کریستال ها هستند روشن کنید.

در حالت بعدی خواهید توانست فقط از لامپ های نصب شده روی سینی لوستر(لامپ های سکه ای) به تنهایی استفاده کنید.

در عین حال می توانید از ترکیب نور همه لامپ های محصول نیز بهره ببرید.

تنوع نور لوستر سقفی مدرن کریستالی

ریموت کنترل

تقریبا همه لوسترهای سقفی اس ام دی از ریموت کنترل برخوردار هستند که از آن برای تنظیم میزان نور محصول استفاده می شود.بسته به قطر محصول ریموت کنترل لوستر می تواند 2 ، 3 و یا 4 کانال باشد. به ازای هر کانال یک دکمه روی ریموت کنترل وجود دارد که هر دکمه وظیفه خاموش و روشن کردن یک سری از لامپ ها را به عهده دارد.

قطعات لوستر مدرن سقفی ، ریموت کنترل 4 کانال

ابعاد و اشکال مختلف لوسترهای سقفی اس ام دی

در ابتدا این سبک از محصولات فقط به صورت وارداتی(از کشور چین) به ایران وارد شده و به فروش می رسیدند که کماکان این فرایند ادامه دارد، ولی طی چند ماه اخیر ایران لوستر اقدام به طراحی و تولید این محصولات روی آورده و به جرات می توانیم بگوییم محصولات ما جدی ترین رقیب محصولات وارداتی بوده و به جرات می توان گفت که در مقایسه با آنها از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

نمونه لوستر سقفی مدرن ساخت کشور چین

همانطور که گفتیم نمونه های وارداتی با اشکال محدود و در اندازه های محدودی موجود هستند(معمولا در ابعاد 30-40-50-60و 80 موجود هستند) و چنانچه شما نیاز به لوستری با سایز متفاوت داشته باشید، در نمونه های وارداتی گزینه ای برای شما وجود نخواهد داشت.

در نمونه های تولیدی این محدودیت برداشته شده و این توانایی را داریم که محصول مورد نظر شما را در هر ابعاد و اندازه ای که بخواهید برای شما تولید کنیم.

علاوه بر سایز، امکان تولید این سبک از لوستر به شکل دلخواه شما نیز وجود دارد. کافی است شکل مورد نظر خود را برای ما ارسال کنید تا محصول را به همان شکل و فرم برای شما تولید کنیم. به عنوان مثال امکان ساخت لوگو شرکت شما، اسم شما و هر چیزی که در ذهن شماست وجود خواهد داشت.

نمونه لوستر سقفی مدرن با طرح خاص و به سلیقه شما

ثابت بودن یا متحرک بودن طبقات

در تمامی نمونه های وارداتی،قسمت های حاوی کریستال لوستر با میله به سینی بالای محصول وصل می شوند. این مورد در نمونه های ایرانی نیز صادق است. در واقع همه قسمت های وصل شده به سینی محصول ثابت بوده و قابلیت تنظیم ارتفاع ندارند.

ایران لوستر برای برخی نمونه های لوستر سقفی خود،امکان تنظیم ارتفاع را قرار داده است به این صورت که در ان مدل ها این امکان وجود دارد که قسمت اصلی لوستر را در ارتفاع مختلف و با حالت های مختلف تنظیم کرد.

لوستر سقفی مدرن با قابلیت تنظیم ارتفاع

محصولات سفارشی از نظر اندازه

لوستر سقفی مدرن کریستالی به طور معمول در ابعاد 40-50-60 و 80 در بازار عرضه می گردد. ولی چنانچه شما نیاز به لوستری با ابعاد بزرگتر دارید ما این مورد را برای شما انجام خواهیم داد.

هر مدل لوستری که مد نظر شما باشد با هر طول و هر عرضی و با هر تعداد طبقه ای قابلیت ساخت را از طرف ما دارا خواهد بود. در واقع هیچگونه محدودیتی در شکل و ابعاد برای ساخت وجود ندارد.

شما می توانید طرح مورد نظر خود را روی کاغذ ترسیم کرده تا ما آن را برای شما به لوستر مدرن کریستالی تبدیل کنیم.

نمونه لوستر سقفی مدرن در ابعاد بزرگ تولید شده توسط ایران لوستر

لوستر های آویز ست محصولات سقفی اس ام دی

گاهی پیش می آید که شما علاوه بر لوستر سقفی مدرن، نیاز به لوستر آویز مدرن مشابه آن را نیز برای محیط خود احساس کنید(مثلا برای آشپزخانه و اتاق ها و یا کناز سالن و...)چه باید کرد؟

تقریبا برای همه نمونه لوستر سقفی ها، نوع آویز نیز طراحی و تولید شده است ولی چنانچه گزینه مورد نظر شما در بین محصولات موجود یافت نشود، با توجه به مطالب گفته شده امکان ساخت محصولات در ابعاد و اشکال مختلف وجود دارد. برای ساخت لوستر آویز متناسب با لوستر سقفی نیز این امکان توسط ایران لوستر فراهم شده است.

لوستر آویز مدرن ست با لوستر سقفی مدرن

Leave a Comment