تشخیص اصل بودن جنس لوسترهای برنزی | ایران لوستر

Posted by admin1 2017/10/30 09:24:47 0 Comment(s)

آموزش تشخیص جنس بدنه لوستر برنزی و کریستالی

 آیا اختلاف قیمت لوستر های مشابه در فروشگاه های مختلف شما را سرگردان کرده است؟

شاید هنگام خرید این نکته به ذهن شما خطور کند که کیفیت این اجناس با هم متفاوت است ولی مسئله اینجاست که این تفاوت برای شما ملموس نیست.چه باید کرد؟

یکی از عمده دلایل اختلاف قیمت بین لوسترها، جنس فلز استفاده شده در آن هاست. همانطور که می دانید فلز برنج یا همان برنز بهترین گزینه برای ساخت لوستر است، دلیل این امر هم ماندگاری بسیار بالای این فلز در شرایط مختلف آب و هوایی و ماندگاری کیفیت آبکاری انجام شده روی این فلز است.

متاسفانه در برخی موارد فروشندگان فلزات دیگری را به جای برنز به ما می فروشند، بدون اینکه ما آگاه باشیم.

 

 در ادامه انواع فلزات مورد استفاده استفاده در این سبک لوسترها را بررسی کرده و امکان تشخیص آن ها را پیدا خواهیم کرد:

 

 

فلز آهن یکی از ارزانترین فلزات موجود در بازار است و در بسیاری موارد این فلز را به نحوی آبکاری می کنند که تشخیص این فلز از روی ظاهر لوستر ممکن نیست. ولی به راحتی و با قرار دادن آهنربا در کنار بدنه لوستر، دست فروشنده رو خواهد شد.

فلز آلومینیوم نیز ظرف چندین سال اخیر مورد توجه سازندگان قرار گرفته است. ولی باز هم تشخیص آلومینیوم از برنز کار بسیار راحتی است، به این شکل که وزن محصول تولید شده با آلومینیوم تقریبا یک سوم یک لوستر برنزی است

 

معجزه ای به نام زاماک، این آلیاژ ترکیبی از روی، سرب و آلومینیوم است که وزن نسبتا بالایی دارد و عمل مقایسه وزن لوسترهای ساخته شده از جنس زاماک و برنز، ما را به نتیجه مطلوبی نخواهد رساند. همچنین استفاده از آهنربا نیز کاری از پیش نمی برد. برای تشخیص زاماک کافی است مقداری از آبکاری لوستر را مخدوش کنید، چنانچه رنگ فلز زیری به رنگ روشن باشد، شما محصولی با جنس زاماک خریده اید. واگر به رنگ برنج باشد فروشنده منصفی را برای خرید انتخاب کرده اید. علاوه بر این می توانید قسمت هایی از لوستر را که آبکاری ندارند بررسی کنید این مورد شامل قسمت هایی از بدنه که توسط پیچ به بقیه قطعات وصل خواهند شد، می شود.

Leave a Comment