راهنمای خرید لوستر چوبی | ایران لوستر

Posted by admin1 2017/11/06 15:36:34 1 Comment(s)

آموزش خرید لوستر چوبی

این مدل محصولات به دلیل قیمت بسیار مناسب و طراحی در اشکال مختلف به شدت مورد توجه مشتریان قرار گرفته است. این در حالی است که بسیاری از مشتریان از مشکلات محصولات بی کیفیت چوبی اطلاع ندارند. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

شاید هنگام خرید لوستر چوبی به اختلاف قیمت فاحش بین فروشگاه های مختلف برخورده باشید و از خود بپرسید که چرا اینگونه است ؟

1-اولین فاکتور جنس محصول مورد نظر است، برای درک بهتر انواع مختلف مورد استفاده در این لوستر ها را توضیح می دهیم:

ام دی اف را بجای چوب به شما نفروشند

-ام دی اف (MDF ): ام دی اف از ترکیب چوب درختان نرم مانند کاج تولید می گردد ولی در ایران برخی شرکت ها موادی مانند ساقه غلات و نیشکر و خرده چوب و کاغذهای غیر قابل مصرف را زیر پرس های سنگین به تخته  ام دی اف تبدیل کرده و با قرار دادن روکش های بسیار زیبا و فریبنده روی آن، محصول خود را به بازار روانه می کنند. این نکته مهمترین فاکتور در خرید لوستر به شمار می رود.

انواع ام دی اف

مهمترین نقطه ضعف ام دی اف ، ضعف بسیار شدید در مقابل رطوبت است، بطوریکه در اثر کمترین مقدار رطوبت باد کرده و به شدت تغییر حالت داده و نابود خواهد شد. البته اگر از روکش مناسب برای ام دی اف استفاده شود این ضعف کاهش می یابد.

 پوسیدن ام دی اف

-چوب (wood): همه چوب ها نیز یکسان نیستند، شاید دیده باشید که برخی وسایل چوبی به مرور زمان ترک برمی دارند، دلیل این امر اینست که از چوب نامناسب برای ساخت آن محصول استفاده شده است. بهترین گزینه برای ساخت وسایل چوبی، چوب روس است. البته باید خاطر نشان کرد که همین چوب روس نیز چنانچه به درستی فرآوری نشود به مرور ترک می خورد. در اصلاح به چوب روس فرآوری شده، چوب پخته گفته می شود

2-رنگ بدنه لوسترها: اگر بدنه محصول بصورت یکنواخت و بدون وجود رگه های چوب رنگ شده باشد به احتمال بسیار قوی جنس بدنه از ام دی اف است. زیرا هیچ شرکتی رگه های بسیار زیبای چوب را زیر رنگ مصنوعی پنهان نخواهد کرد و به جای رنگ از روغن مخصوصی برای تیره تر شدن رنگ بدنه استفاده می کنند. هرچه مقدار این روغن بیشتر شود، رنگ بدنه قهوه ای تر خواهد شد.

رنگ لوستر چوبی

3-حباب لوستر: کمتر دیده می شود که از رنگ سفید برای حباب لوستر چوبی استفاده شود و بیشتر رنگ حباب ها به رنگ کرم تمایل دارد. این امر برای هماهنگ شدن رنگ بدنه و حباب ها کاری اجتناب ناپذیر است. ولی ممکن است مقدار کمی روی نور خروجی تاثیر گذار باشد.

تعداد زیادی از مشتریان بر این باور هستند که لوسترهایی که حباب آنها به سمت پایین قرار دارند نسبت به آنهایی که رو به بالا هستند، نور بسیار بیشتری را برای محیط تامین می کنند. این مورد تا حدی درست به نظر می رسد ولی علاوه بر حالت قرار گیری باید به اندازه و ضخامت حباب نیز توجه کنید.

برای درک بهتر یک مثال میزنیم. فرض کنید شما بین دو لوستر با این مشخصات، به دنبال محصول پرنور تر هستید:

-نمونه اول شش شاخه و با حباب های رو به پایین به ضخامت 10 میلیمتر به رنگ کرم و ارتفاع حباب 10 سانتیمتر

-نمونه دوم شش شاخه و با حباب های رو به بالا به ضخامت 5 میلیمتر و به رنگ کرم و ارتفاع حباب 17 سانتیمتر

حباب لوستر چوبی

دلایلی وجود دارند که نشان می دهند نمونه دوم نور بسیار بیشتری را برای محیط شما فراهم می آورند که به آنها می پردازیم:

مهمترین دلیل ارتفاع حباب لوستر است، هرچه ارتفاع حباب بلندتر باشد قطعا لامپ با توان نوردهی بیشتری را می توانید در آن نصب کرده و از نور بیشتری برخوردار شوید. علاوه بر این ضخامت حباب لوستر دوم نصف اولی بوده و این خود در عبور نور بسیار تاثیرگذار است. و شاید ناخوشایند ترین قسمت در لوسترهای رو به پایین، مشخص بودن لامپ های محصول باشد، ولی برای حل این مشکل استفاده از لامپ های ال ای دی بسیار زیبایی که در بازار وجود دارد توصیه می شود.

با توجه به مطالب بالا، اگر قصد خرید لوستر چوبی را داریم که در شرایط آب و هوایی مختلف سازگار بوده و نور خوبی نیز داشته باشد باید از جنس چوب و آن هم چوب روس باشد و همچنین ضخامت حباب ها خیلی بالا نبوده و از ارتفاع مناسبی برای نصب انواع لامپ برخوردار باشد. همانطور که دیدیم رو به پایین بودن حباب ها، ملاک مناسبی برای انتخاب نیست!

مشاهده بیش از 150 مدل لوستر چوبی 

با تشکر تیم آموزشی ایران لوستر

1 Comment(s)

ایران لوستر:
2018/01/21 18:10:33, 06:10:33 PM
Reply

لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله بنویسید تا در تکمیل آن سهیم باشید با تشکر

Leave a Comment