صفر تا صد طراحی لوستر | ایران لوستر

Posted by admin1 2018/02/08 13:03:34 0 Comment(s)

طراحی لوستر

یکی از خدمات ایران لوستر طراحی لوستر بر اساس دکوراسیون و ابعاد فضای شماست. از صفر تا صد این فرآیند توسط کارشناسان ایران لوستر و با همکاری بخش طراحی و بخش ساخت و بخش اجرایی شرکت صورت می پذیرد و در هر مرحله پیشنهادهای مربوطه طی جلسات متعدد با خریدار مطرح شده تا در نهایت لوستر ساخته شده در عین تایید خریدار، مطابق با جدیدترین متد در ساخت لوستر از نظر طراحی و تامین نور محیط باشد.

طراحی لوستر در چند مرحله صورت می پذیرد که به آن ها می پردازیم:

پیش از شروع به این نکته دقت کنید اگر برای لوستری که قرار است بخرید ، بودجه خیلی کمی را در نظر گرفته اید، پیشنهاد میکنیم در گام اول همه نمونه های موجود در سایت را بررسی نموده و در صورت یافت نشدن نمونه مورد نظر (که با توجه به تنوع بالای 3000 مدل بعید به نظر می آید) به سراغ طراحی لوستر بروید. حال اگر فضای خاصی دارید و یا به دنبال لوستری خاص با ویژگی های خاص هستید به ادامه مطلب توجه کنید و تا انتها مراحل را دنبال نمایید تا به سریع ترین و بهترین شکل به هدف خود برسید.

-مرحله اول اندازه گیری دقیق محل نصب لوستر است، یکی از المان های مهم در طراحی داخلی، اندازه اشیا استفاده شده در محیط است. قطعا برای داشتن لوستر با بهترین اندازه نیاز به آگاهی از ابعاد محل نصب است. این کار هم توسط خودتان و هم توسط کارشناسان ایران لوستر قابل انجام است.

چنانچه اندازه گیری توسط همکاران ما صورت بگیرد، این عمل با دقیق ترین ابزار انجام خواهد شد و خطای محاسباتی به حداقل خواهد رسید. ولی اگر نقشه ساختمان را نیز داشته باشید نیازی به اندازه گیری مجدد وجود ندارد.

-گام بعدی بررسی دقیق لوازم استفاده شده در محیط و همچنین مواد استفاده شده در سقف و کف و دیوارهاست. این شناسایی شامل جنس دیوار و کف و سقف (بطور مثال گچ ، پارکت ، چوب و...) و همچنین رنگ استفاده شده در آنها و همینطور وسایل استفاده شده از قبیل مبل و صندلی و آباژور و تابلوهای تزیینی و... است که همه این موارد باید بخوبی مورد بررسی قرار گیرد.

برای اطلاع کارشناس طراحی ایران لوستر از لوازم و اشیا استفاده شده در فضا کافی است تصاویر دقیقی از محیط برای ایشان ارسال نمایید تا در جریان همه قسمت های موجود در دکوراسیون قرار گیرند و یا امکان بازدید حضوری برای ایشان فراهم شود.

-مرحله بعدی مشخص شدن جای دقیق نصب لوستر و میزان استحکام سقف برای نصب لوستر است. برای این منظور در برخی از ساختمان ها، در هنگام ساخت آن پیش نیاز نصب لوستر فراهم شده است، مثلا شاسی کشی مستقل و یا نصب زنجیر محکم برای نصب لوستر.

-قدم بعدی پیش طراحی چند نمونه لوستر با توجه به مراحل قبلی است. با ذکر یک مثال این مرحله را توضیح می دهیم:

فرض می کنیم شما دارای فضایی با ابعاد 10متر در 15 متر و ارتفاع سقفی معادل 5 متر هستید و جنس دیوارها نیز گچی و به رنگ روشن و همچنین مبلمان استیل به رنگ طلایی و تابلو فرش های ارزشمند روی دیوارها هستید، به نظر بهترین گزینه برای چنین فضایی یک لوستر کریستالی با شکوه و یا یک لوستر شاخه ای برنزی با کریستال های شفاف و با درصد شکست نور بالاست تا فضایی سلطنتی را برای محیط شما به ارمغان آورد. برای چنین ارتفاع سقفی ، لوستر با ارتفاع 2 تا 2.5 متر بهترین گزینه بوده و قطر محصول نیز از 2 متر نباید تجاوز کند.

طرح اولیه لوستر سفارشی

در این مرحله بین 3 تا 5 پیش طرح با سبک های مختلف البته کاملا متناسب با فضا، توسط طراح ایران لوستر آماده شده و به مشتری ارائه می گردد تا از بین طرح های موجود به سلیقه شما یکی انتخاب شود.

-پس از انتخاب پیش طرح مورد نظر، طرح به صورت کامل درخواهد آمد، به این صورت که تمامی اجزا استفاده شده در لوستر اعم از جنس بدنه، آبکاری محصول و رنگ و جنس کریستال ها و همچنین میزان لوکس نوری مورد نیاز برای فضا و تعداد لامپ مورد نیاز برای فراهم کردن این میزان نور به طور کامل بررسی شده و به طرح اولیه افزوده خواهد شد. همه موراد گفته شده در قیمت لوستر نیز تاثیرگذار خواهد بود. در این مرحله در هنگام انتخاب رنگ بدنه و کریستال در صورت وجود، علاقه مشتری نیز یکی از ملاک های اصلی است البته تا حدی که به طراحی لوستر آسیبی وارد نکند.

به طور نمونه طرح زیر را ببینید که تعداد کریستال ها و محل قرار گیری لامپ ها دقیقا مشخص شده است.

-گام بعدی برگزاری جلسه نهایی بین طراح شرکت و مشتری است تا جزئی ترین قسمت ها نیز به طور کامل بررسی شده و توافقات نهایی صورت گرفته تا برای شروع تولید مسئله ای وجود نداشته باشد.

 

-پس از تکمیل مراحل طراحی، عملیات تولید لوستر آغاز می گردد. در ابتدا شاسی اصلی محصول در چرخه تولید قرار گرفته و پس از آن قسمت های کوچکتر به بدنه اصلی متصل می گردد.

مشتری در این مرحله می تواند شاهد مراحل تولید بوده و از کم و کیف خرید لوستر خود مطلع شود.

-مرحله بعدی انجام عملیات آماده سازی برای نصب لوستر است. این مرحله به دو قسمت تقسیم می شود:

مرحله برپا کردن داربست برای نصب فیزیکی لوستر توسط نصاب

همچنین آماده سازی سیستم برق برای روشن کردن لوستر

ممکن است سیم برق استفاده شده توانایی روشن کردن همه لامپ های محصول را نداشته باشد و نیاز به تقویت سیم کشی برای جلوگیری از خطرات احتمالی امری ضرور باشد.

داربست نیز باید به نحوی در محل نصب شود که نصابان به راحتی امکان جابجا کردن لوستر و همچنین دسترسی به همه نقاط آن را بخوبی داشته باشند تا در فرآیند نصب تاخیر ایجاد نشود.

-مرحله پایانی نیز نصب لوستر در محل است، هر جای ایران که باشید این امکان فراهم است که تکنسین های نصب مجموعه ایران لوستر برای نصب لوستر شما اقدام نموده و در سریعترین زمان و با بیشترین ظرافت محصول شما را به طور کامل به شما تحویل دهند.

با تشکر تیم آموزشی ایران لوستر

Leave a Comment