نحوه انتخاب لوستر مناسب برای آشپزخانه | ایران لوستر

Posted by admin1 2017/12/06 15:36:34 0 Comment(s)

نحوه انتخاب لوستر مناسب برای آشپزخانه و تاثیر آن بر وزن شما

بی شک کدبانوی خانه مدت زمان نسبتا زیادی از وقت خود را در آشپزخانه می گذراند و به نوعی قلمرو حکومت اوست. بنابراین یکی از مهمترین قسمت های منزل، آشپزخانه است. با ما همراه باشید تا بهترین و مناسب ترین نوع لوستر آشپزخانه تان را بر اساس دکور و سبک زندگی خود انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که علاوه بر زیبایی، اشتها و وزن شما نیز رابطه مستقیمی با نوع لوستر و نور آن دارد، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به راز تناسب اندام با استفاده از لوستر آشپزخانه پی ببرید.

نکته اول شکل قرارگیری آشپزخانه در کنار دیگر قسمت های منزل علی الخصوص سالن پذیرایی است. از این حیث آشپزخانه ها به دو صورت طراحی شده اند که در زیر به آنها می پردازیم:

    1- آشپزخانه هایی که به طور کامل با پذیرایی در ارتباط هستند. منظور از ارتباط هماهنگی دکوراسیون آشپزخانه با سالن پذیرایی است. قطعا برای چنین فضاهایی نیاز به هماهنگی لوستر پذیرایی و لوستر آشپزخانه، کاملا احساس می شود. و چنانچه این امر مهم رعایت نشود، هارمونی فضا به کلی از بین خواهد رفت.

دکوراسیون آَشپزخانه

    2- آشپزخانه هایی که با دکوراسیون مستقل از پذیرایی طراحی و ساخته شده اند. به عنوان مثال تصویر زیر را در نظر بگیرید، رنگ قطعات استفاده شده در آشپزخانه اغلب به رنگ قهوه ای سوخته بوده و این در حالی است که فضای پذیرایی کاملا سفید رنگ است. کاملا واضح است که انتخاب دو لوستر مشابه برای این فضا کار کاملا اشتباهی است.

لوستر آشپزخانه ای که دکوراسیون متفاوت با پذیرایی دارد

نکته دوم جنس متریال استفاده شده در آشپزخانه برای کابینت ها و میز نهارخوری است

    1- چنانچه کابینت ها و میز نهارخوری چوبی یا ام دی اف را برای آشپزخانه انتخاب نموده اید، بهترین گزینه برای خرید لوستر آشپزخانه، محصولات چوبی است. که بسته به ابعاد و ارتفاع سقف آشپزخانه، آویزهای تک شعله و یا سه شعله چوبی و یا لوسترهای شاخه ای چوبی یشنهاد می شود.

لوستر چوبی های ایران لوستر

    2- اگر از کابینت و میز فلزی در ساخت آشپزخانه استفاده کرده اید بهتر است از لوستر هایی با پایه فلز استفاده نمایید. برای این منظور آویزهای تک شعله و یا سه شعله می تواند گزینه خوبی باشد. قیمت لوستر آویز آشپزخانه فلزی در مقایسه با سایر نمونه ها نیز در سطح پایین تری قرار دارد.

نمونه لوستر های آویز

    3-آشپزخانه های مدرن که در آنها ترکیبی از مواد مختلف استفاده شده است. در انتخاب لوستر برای آشپزخانه های مدرن می بایست دقت بیشتری به خرج داد، البته ظرف چند سال اخیر با توجه به رو به رشد بودن این سبک از دکوراسیون، مدل های متنوعی از لوسترها و آویزهای مدرن نیز پا به بازار نهاده و دست شما را برای انتخاب باز گذاشته اند.

دقت کنید که برای فضاهای مدرن نیاز به لوستری ساده و با اشکال نسبتا منظم دارید و به هیچ وجه سراغ محصولات پر زرق و برق با نورهای مختلف نروید.

آویز مدرن

نکته سوم شکل هندسی آشپزخانه و میز نهارخوری

    1- آشپزخانه و میز نهار خوری مستطیل شکل: بسیاری از آشپزخانه ها به شکل مستطیل طراحی شده و یا با اضافه شدن کابینت ها و بقیه لوازم همانند یخچال، اجاق گاز ، لباس شویی و... به این شکل درآمده اند. طبیعتا استفاده از لوسترهای مستطیل شکل، همخوانی بهتری را برای فضای شما به ارمغان خواهد آورد. 

لوستر مستطیل

    2- آشپزخانه یا میز نهارخوری گرد: بی شک لوسترهای آویز تک شعله و سه شعله گرد یکی از بهترین گزینه ها برای چنین فضاهایی است.

لوستر گرد

    3- میزنهارخوری مربع: لوستر های ریسه ای مربع شکل و یا لوسترهای آویز 4 ضلعی را برای این فضاها در اولویت خرید لوستر برای آشپزخانه خود قرار دهید.

لوستر مربع

نکته چهارم روشنایی بالای اپن آشپزخانه

 

معمولا در این قسمت از یک یا چند لامپ هالوژنی ساده استفاده می گردد تا به نور آشپزخانه شما کمک کند ولی اگر نیاز به زیباتر شده اپن آشپزخانه خود را احساس می کنید می توانید بسته به طول اپن از آویزهای تک، دو، سه و یا با تعداد شعله بیشتر استفاده نمایید.

لوستر بالای اوپن

نکته پنجم استفاده از رنگ ماسب برای لوستر و لامپ مورد استفاده در آن است.

بنا به تحقیقات انجام شده برخی از رنگ ها تاثیر مستقیمی بر اشتهای افراد دارند. رنگ ها و نورها می توانند اشتها و ذهنیت شما را نسبت به غذا کاملا تغییر دهند. در ادامه با تاثیر انواع نور و رنگ لوستر بر روی اشتها صحبت خواهیم کرد.

آبی: سوخت و ساز بدن را پایین آورده و احساس خونسردی و آرامش را به همراه دارد. از این رنگ برای سرکوب کردن اشتها استفاده می شود. پس برای آشپزخانه از این رنگ استفاده نکنید. اما اگر قصد رژیم گرفت دارید یک لامپ آبی بالای یخچال نصب کنید تا به خوراکی های موجود در آن بی میل شوید.

 

قرمز: لوستر با نور قرمز، سرعت تنفس و فشار خون را بالا می برد و اشتها را تحریک می کند و به همین دلیل در بسیاری از رستوران ها از رنگ قرمز استفاده می شود.

 

نارنجی: لوستر با رنگ یا نور نارنجی، علاوه بر اکسیژن رسانی به مغز، فعالیت ذهن را نیز تحریک کرده و به شما احساس راحتی می دهد. با توجه به این که نارنجی رنگ اغلب مرکبات است تغذیه سالم را با خود به ارمغان آورده و اشتهای شما را تحریک می کند.

 

زرد: استفاده از لوستر با نور رنگ زرد تمرکزتان را بالا برده و یکی از محرک های اشتهاست، زیرا که احساس شادی و نشاط را در شما افزایش می دهد.

 

خاکستری: استفاده از این رنگ موجب کاهش شدید اشتها خواهد شد.

 

مشاهده بیش از 4300 مدل لوستر در وب سایت ایران لوستر

Leave a Comment