نصب لوستر سقفی روی سقف هایی که ابزار و گچبری دارند | ایران لوستر

Posted by admin1 2018/09/02 13:58:39 0 Comment(s)

نصب لوستر سقفی روی سقف هایی که ابزار و گچبری دارند

به دلیل کوتاه شدن تر شدن سقف خانه ها و به خصوص آپارتمان ها ، لزوم استفاده از لوستر سقفی با ارتفاع کم بیش از پیش احساس می شود ، در عین حال در اغلب منازل جدید برای زیبا تر ساختن سقف از ابزار و گچبری های تزیینی و همچنین نورهای مخفی استفاده می گردد که همین امر ممکن است باعث اعمال محدودیت هایی در انتخاب نوع و سایز لوستر گردد.

بسیاری از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی اقدام به خرید و نصب لوستر آویز می نمایند که بنا به دلایلی که خواهیم گفت برای چنین فضاهایی اصلا گزینه مناسبی نخواهد بود. نصب لوستر آویز روی سقف کوتاه ، سبب کوتاه تر دیده شدن سقف خواهد شد و همچنین اغلب لوستر های آویز از نوع کلاسیک و یا نیمه کلاسیک بوده و با خانه مدرن شما سازگاری نداشته و رضایت خاطر شما را جلب نخواهد کرد.

قطعا نمی خواهید که در ازای پرداخت پول لوستری را داشته باشید که با سایر اجزای خانه تان هارمونی نداشته باشد. پس در ادامه با ما باشید تا به شما نشان دهیم که چطور یک لوستر سقفی مدرن و زیبا را روی سقفی که دارای گچبری است نصب کنیم.

گچبری های در ضخامت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند ، نوع ساده آن با ضخامتی در حدود 2 تا 3 سانتیمتر بوده و انواع دیگر آن با ضخامت (ارتفاع) در حدود 30 سانتیمتر و یا حتی بیشتر هم مورد استفاده قرار می گیرد.

نصب لوستر روی گچبری ساده:

گچبری های ساده اغلب به شکل زیر و بصورت چند دایره و یا مربع داخل هم هستند و بطور میانگین ضخامتی در حدود 3 سانتیمتر دارند. با توجه به اینکه در قسمت بالای سینی لوستر فضای خالی با همین میزان وجود دارد(حدود 3 تا 5 سانتیمتر)، در هنگام نصب لوستر سقفی گچبری در زیر لوستر پنهان خواهد شد.

 

نصب لوستر روی گچبری با ضخامت زیاد:

فضای تعبیه شده برای لوستر در این نوع سقف به چند صورت می باشد ، یا داخل گچبری و حول سیم برق حفره ای به قطر مشخص قرار داده شده تا لوستر در آن فضا قرار گیرد

برای این نوع گچ بری امکان نصب به دو صورت قرار دارد. روش اول همانند عکس فوق بوده و لوستر بطور کامل درون حفره وسط گچبری رفته و به سقف اصلی متصل می گردد.

حال اگر بخواهیم سینی لوستر با لبه گچبری در یک راستا قرار بگیرد چه باید کرد؟

خوشبختانه این مورد به راحتی صورت می پذیرد، لوستر های سقفی با استفاده از پلیت(شاسی + شکل) به سقف وصل می شوند، در زمان نصب مرحله اول نصب پلیت است و از هر ضلع پلیت یک عدد پیچ با ارتفاع 5 تا 7 سانتیمتر به سمت پایین آویزان می شود که سینی لوستر توسط این 4 پیچ به پلیت وصل می شود.

برای پایین آوردن لوستر و ایجاد فاصله بین لوستر و سقف، می توانید 4 عدد پیچ اطراف پلیت را به میزان فاصله لبه گچ بری در نظر بگیرید، برای تهیه این نوع پیچ می توانید به ابزار فروشی ها و یا فروشندگان پیچ و مهره مراجعه نموده و از آنها درخواست پیچ متری نمایید. پیچ های متری در قطر های مختلف و معمولا با ارتفاع 1 متر به فروش می رسند. بطور مثال اگر شما بخواهید لوسترتان را 25 سانتیمتر از سقف فاصله دهید نیاز به یک عدد پیچ متری خواهید داشت. پس از تهیه می توانید پیچ را در ارتفاع 25 سانتیمتری برش دهید و بجای پیچ های پلیت قرار دهید.

یا گچبری استفاده شده بصورت سقف کاذب بوده و از سقف اصلی به اندازه ضخامت آن فاصله گرفته است که در این حالت حفره ای برای قرار گرفتن لوستر قرار داده نشده است.

برای این نوع سقف ها پلیت روی سطح گچبری وصل شده و لوستر روی گچبری را به طول کامل پوشش می دهد. با توجه به اینکه این نوع از گچبری ها بصورت ضخیم طراحی و ساخته می شوند اغلب جای نگرانی برای تحمل وزن لوستر وجود نخواهد داشت. ولی برای اطمینان بیشتر می توانید قسمت مرکزی پلیت لوستر را با استفاده از زنجیر تعبیه شده روی سقف مهار کنید.

 

Leave a Comment