10 ویژگی لامپ های ال ای دی | ایران لوستر

Posted by admin1 2017/10/30 09:42:52 0 Comment(s)

 10 ویژگی لامپ های ال ای دی(LED)

بدون شک کم خطر ترین و پاک ترین نور مربوط به نور لامپ های ال ای دی است که سازگاری زیادی با محیط زیست نیز دارد. در واقع، نورLED   ها باعث یک جهش بزرگ در فن آوری شده که  از آن به عنوان یک ارتقا از آنالوگ به دیجیتال نام برده می شود. به همین دلیل ما معتقدیم که دلایل خوبی در مورد استفاده از روشنایی LED می توانیم به شما ارائه بدهیم.

عمر طولانی

اولین مورد در باره چراغ های ال ای دی طول عمر آن هاست که به عنوان یک ویژگی منحصر بفرد و بدون رقیب می توان از آن نام برد. به همین دلیل این لامپ ها در لوستر کاربرد بسیار زیادی دارند.

 در این نوع لامپ بسته به نوع آن و مدار بکار رفته گاهی می توان طول عمری معادل 100.000 ساعت انتظار داشت. که این برابر با 11 سال روشنایی بطور مستمر و یا 22 سال با عملکرد 50 درصد. اگر شما به طور متوسط روزی  8 ساعت یک چراغ ال ای دی را روشن نگه دارید می توانید انتظار داشته باشید که تا 20 سال آینده این چراغ روشن بماند.

بهره وری انرژی

امروزه بهترین بهره وری انرژی را  حدود 80٪  الی 90٪ می باشد. به این معنی که حدود 80 درصد از انرژی الکتریکی به نور تبدیل می شود و حدود 20٪ از انرژی از دست می رود و به انواع دیگر انرژی مانند گرما تبدیل می شود.

در لامپ رشته ای سنتی تنها 20 درصد انرژی به نور و 80 درصد آن به گرما تبدیل می شود.

بطور مثال :

فرض می کنیم شما از لامپ رشته ای استفاده می کنید و قبض برقی معادل 10 هزار تومان برای  شما صادر شده است این به این معنی است که شما مبلغ 2000 تومان برای روشنایی و مبلغ 8000 تومان برای گرم کردن اتاق هزینه کرده اید. این در صورتی است که با استفاده از لامپ LED با راندمان 80٪ و همان میزان نور هزینه برق شما حدود 2000 تومان می شود و این یعنی صرفه جویی 80 درصدی در مصرف برق و هزینه.

سازگاری با محیط زیست

در چراغ های LED از هچ گونه مواد شیمیایی سمی استفاده نشده است. این در صورتی است که لامپ های فلورسنت معمولی شامل بسیاری از مواد مانند جیوه که برای محیط زیست خطرناک هستند.

چراغ های LED صد در صد قابل بازیافت می باشند و به ما کمک می کنند تا کربن کمتری تولید کنیم به این معنی که با استفاده از این نوع لامپ در طولانی مدت و کاهش تولید لامپ های معمولی  یک گام بزرگ برای آینده ای  سبزخواهیم برداشت.

با دوام و با کیفیت

LED  ها بسیار با دوام ساخته شده اند قطعات محکم استفاده شده در آنها  باعث می شود تا در بدترین شرایط قادر به فعالیت باشند. از آنجا که چراغ های LED در مقابل شوک، ارتعاش و اثرات خارجی مقاوم هستند، از آنها می توان در فضای باز و در شرایط سخت مانند قرار گرفتن در معرض آب و هوا، باد، باران و … استفاده کرد. پس چنانچه هنگام خرید لوستر نیاز به لامپ نیز داشتید و بدنبال لامپی مقاوم بودید پیشنهاد می کنیم از لامپ های ال ای دی استفاده کنید.

فاقد اشعه یو وی(UV)

روشنایی LED به هیچ عنوان نور مادون قرمز و  هیچ اشعه UV تولید می کند. به همین این دلیل، روشنایی LED  نه تنها برای کالاها و موادی که به گرما و حرارت حساس هستند، بلکه برای اشیاء حساس به یو وی مانند موزه ها، گالری های هنری، آثار باستانی و غیره مناسب می باشند.

انعطاف در طراحی

LED  ها می توانند در هر شکل و ترکیبی تولید شوند که این مزیت برای روشنایی بسیار کارآمد است. این انعطاف پذیری باعث می شود که بتوان از آنها در هر جایی استفاده نمود و جلوه های نورانی زیبایی خلق کرد.

دمای کار کرد

 LED  ها محصولی ایده آل برای کار در دما های مختلف می باشند و در کلیه فصول سال می توان از آنها استفاده نمود.

بطور مثال در لامپ های فلورسنت، درجه حرارت پایین روی آنها تاثیر می گذارد  اما لامپ های ال ای دی در سرما عملکرد خوبی از خود نشان می دهند از جمله برای استفاده در فضای باز فصل زمستان ، اتاق فریزر و غیره.

نور

ال ای دی ها طوری طراحی شده اند که می توانند بر روی محل یا جسم خاصی متمرکز شوند و نور موثری در آن محل ارائه نمایند. مانند لامپ های ال ای دی که روی نمای بعضی ساختما ها نصب می شوند.

انعطاف پذیری در نورپردازی

چراغ های LED می توانند به دفعات روشن و خاموش شوند بدون اینکه آسیبی ببینند و این مزیت باعث می شود که در  پروژه های زیربنایی مانند چراغ چشمک زن و نورپردازی صحنه مورد استفاده قرار گیرند. در مقابل، روشنایی سنتی ممکن است چند ثانیه طول بکشد تا به روشنایی کامل برسد و روشن و خاموش شدن مکرر میزان عمر آنها را به شدت کاهش می دهد .

ولتاژ کم

منبع تغذیه با ولتاژ کم برای روشنایی LED کافی است. این مزیت باعث می شود تا به آسانی از آنها در فضای باز با اتصال به یک منبع انرژی خورشیدی خارجی استفاده نمود که یک مزیت بزرگ به حساب می آید و باعث می شود از آن در مناطق دور افتاده نیز استفاده نمود.

Leave a Comment