نصب لوستربرنزی | ایران لوستر

Posted by admin1 2018/12/06 15:35:51 0 Comment(s)

نصب لوستربرنزی های ایران لوستر

به دلیل وجود حباب در لوسترهای برنزی و احتمال شکسته شدن شاخه ها و حباب ها در حمل و نقل، امکان ارسال این  لوستر ها به صورت نصب شده وجود ندارد و قطعات به صورت مجزا و در بسته بندی مخصوص برای مشتریان گرامی ایران لوستر در سراسر ایران ارسال می گردد

در این آموزش سعی داریم مراحل نصب یکی از لوستر های برنزی را برایتان به صورت قدم به قدم و تصویری آموزش دهیم.این آموزش تقریبا همه لوستر های برنزی موجود در بازار را شامل می شود و چنانچه شما لوستر خود را از شرکت دیگری غیر از ایران لوستر هم تهیه کرده باشید این آموزش نصب برای شما نیز کاربرد خواهد داشت.

بعد از باز کردن کارتن لوستر ، قطعات لوستر را به شکل زیر خواهید دید.نگران نباشید شاید به ظاهر کار سختی به نظر بیاید ولی در انتهای این آموزش نظر شما در مورد نصب این لوستر تغییر خواهد کرد و خواهید دید که به سادگی و مرحله به مرحله این کار را به تنهایی انجام خواهید داد.

نصب لوستر برنزی مرحله 1

 

برای شروع بهتر است شاخه ها را در اولویت قرار دهیم.ابتدا پیچ های بلند (پیچ راکور) را طبق شکل زیر به شاخه های لوستر وصل می کنیم.این کار باید به نحوی صورت گیرد که سیم از وسط پیچ عبور کند.توجه داشته باشید که پیچ را تا انتها سفت کنید زیرا اگر این کار به صورت کامل انجام نشود پس از نصب شاخه های لوستر شل بوده و به طرفین منحرف می شوند.

 

نصب لوستر برنزی مرحله 2 

بعد از متصل کردن پیچ راکور به شاخه ها ،نوبت به مرحله وصل کردن شاخه ها به طوقه لوستر می رسد.

نصب لوستر برنزی مرحله 3

اشتباهی که بیشتر مشتریان در هنگام نصب با آن مواجه می شوند در این مرحله است به این شکل که به اشتباه حباب لوستر را درون طوقه قرار می دهند و این در حالی است که حباب زیر لوستر در مرحله آخر و زیر طوقه نصب خواهد شد.

چنانچه در تصویر می بینید یک طرف طوقه دارای لبه خم شده به سمت داخل بوده و  طوقه لوستر باید به گونه ای قرار گیرد که این قسمت به سمت پایین قرار گیرد.همچنین یک قطعه سفید رنگ کاسه مانند نیز در تصویر مشاهده می کنید که شاخه های لوستر باید به گونه ای وصل شود که انتهای هر شاخه لوستر به یکی از سوراخ های روی این کاسه متصل شده و در نهایت با مهره بسته شود.

دقت کنید قسمت دهنه باز کاسه باید مطابق شکل زیر به سمت پایین باشد.شکل زیر نمای لوستر از زاویه زیر لوستر می باشد.

اگر دقت کنید یک مهره در انتهای پیچ و داخل کاسه و یک مهره نزدیک طوقه لوستر دیده می شود.مهره ای که نزدیک طوقه میبینید را تا انتها سفت نکنید تا همه شاخه ها به طور کامل و راحت به کاسه سفید وسط متصل شوند و عملیات سفت کردن مهره ها را در انتهای کار انجام دهید

نصب لوستر برنزی مرحله 4

شاخه های لوستر را به ترتیب به طوقه و سپس به کاسه وسط وصل کنید

نصب لوستر برنزی مرحله 5

 

پس از اتمام اتصال شاخه ها به طوقه لوستر باید چیزی شبیه شکل مشاهده نمایید.

نصب لوستر برنزی مرحله 6

حالا نوبت به سفت کردن مهره ها می رسد.برای این کار باید شاخه ها را رو به بالا تنظیم کرده و ابتدا مهره ای را که به طوقه بسته می شود سفت کنید.این کار را برای همه شاخه ها انجام دهید.پس از اتمام این کار مهره های درون کاسه سفید را محکم کنید.در این حالت شاخه ها باید محکم و بدون حرکت باشند.

نصب لوستر برنزی مرحله 7

نصب لوستر برنزی مرحله 8

 

پس از اتمام مراحله اتصال شاخه ها به طوقه لوستر ، شما از نمای بالا باید شکلی مشابه شکل فوق را ببینید.دقت کنید که دهنه باز کاسه سفید باید به سمت پایین قرار گرفته باشد.اگر به این شکل نیست حتما باید مراحل قبل را مجدد بررسی کنید.

مرحله بعد در نصب لوستر برنزی، اتصال ستون اصلی و نگهدارنده لوستر می باشد.ستون لوستر از دو قسمت تشکیل شده است(شکل زیر)

نصب لوستر برنزی مرحله 9

قسمت ستون وسط که وظیفه اصلی حمل لوستر را به عهده دارد و قسمت تاج ستون که سه قطعه شبیه هم بوده و وظیفه ایجاد تعادل را بر عهده دارند.این دو قسمت باید به هم وصل شده و سپس به بدنه اصلی متصل شود.برای این کار قطعات ستون وسط باید از هم باز شوند

 

نصب لوستر برنزی مرحله 10

بعد از جدا کردن قطعات ستون اصلی لوستر، تاج ها را به قسمت توپ مانند ستون وصل کرده و مهره های آن را سفت کنید.این کار را برای هر سه آنها انجام دهید.

 

نصب لوستر برنزی مرحله 11

بعد از انجام مرحله فوق، قطعات بازشده از ستون اصلی را به همان ترتیبی که باز کرده بودیم سر جای خود می بندیم.می توانید قبل از باز کردن ستون با گوشی موبایل خود از آن عکس بگیرید و مطابق عکس گرفته شده این کار را انجام دهید

 

نصب لوستر برنزی مرحله 12 

در نهایت ستون لوستر باید به شکل زیر باشد.

 

نصب لوستر برنزی مرحله 13 

حالا نوبت به وصل کردن ستون لوستر به طوقه و شاخه هاست برای این منظور پیچ وسط ستون را درون سوراخ کاسه سفید رنگ کرده و مهره آن را می بندیم.سپس تاج ستون را به سه عدد سوراخ خالی باقیمانده روی طوقه لوستر با استفاده از پیچ های خود تاج می بندیم

 

نصب لوستر برنزی مرحله 14 

پس از وصل کردن ستون لوستر به طوقه نوبت به رد کردن سیم برق لوستر از سوراخ موجود در میله وسط ستون است.سیم موجود در بسته بندی از سه رشته سیم تشکیل شده است که به سه رنگ متفاوت طراحی شده است.یکی از سیم ها بصورت دو رنگ طراحی شده است که بعدا در مورد آن توضیح خواهیم داد.

 

نصب لوستر برنزی مرحله 15

 

سیم را از پیچ وسط ستون عبور داده تا از قسمت کاسه سفید رنگ زیر لوستر به اندازه 10 تا 15 سانتیمتر بیرون بزند.و مطابق شکل زیر سیم را از قطعه مهره مانندی که از بغل شکاف دارد عبور دهید.

 

نصب لوستر برنزی مرحله 16

 

سپس همین قطعه را به انتهای پیچ ستون که به وسط کاسه سفید رنگ بسته شده و در شکل بالا کاملا قابل مشاهده است می بندیم.این کار را تا محکم شدن قطعه ادامه دهید.

همانطور که در شکل بالا نیز مشاهده می کنید از هر شاخه لوستر دو عدد سیم خارج شده است که معمولا یکی سفید رنگ و دیگری سیاه رنگ است.یکی از این سیم ها باید به فاز و دیگری باید به نول ساختمان وصل شود این کار توسط سیم اصلی لوستر که از وسط ستون عبور دادیم انجام می شود.

علاوه بر شاخه ها که هر کدام حاوی یک عدد سرپیچ هستند(که برای این لوستر مجموعا شش شاخه و در نتیجه شش عدد سرپیچ است)، سه عدد سرپیچ دیگر نیز وجود دارد که روی در کاسه سفید وصل شده اند. (توصیه می شود برای در یافت نور بیشتر در هنگام خرید لوستر برنزی از نمونه هایی که در قسمت زیر سرپیچ دارند استفاده کنید)

نصب لوستر برنزی مرحله 17

 

از سرپیچ سه تایی متصل به در کاسه نیز دو رشته سیم خارج شده که باز هم یکی سفید و دیگری سیاه است.و باز هم یکی برای فاز سرپیچ و دیگری برای نول سرپیچ هاست.این دو رشته برای هر سه سرپیچ استفاده می شود.

حالا به حساس ترین مرحله که وصل کردن سیم های برق لوستر است می رسیم.تا اینجا دیدیم که از هر شاخه دو عدد سیم خارج شده است.همه سیم های مشکی را به هم وصل می کنیم.از سرپیچ سه تایی هم دو رشته سیم خارج شده که سیم سیاه رنگ آن را هم به همان شش سیم مشکی که به هم وصل کرده بودیم متصل می کنیم.

 نصب لوستر برنزی مرحله 18

در حال حاضر هفت عدد سیم مشکی به هم وصل شده داریم.قصد ما این است که از این هفت سیم به عنوان سیم های نول استفاده کنیم.

همانطور که در قسمت قبل گفتیم یکی از سیم های برق اصلی که از وسط ستون لوستر رد کردیم، دو رنگ است.از این سیم برای نول استفاده کنید تا از اشتباهات احتمالی جلوگیری شود.پس سیم دو رنگ را به هفت عدد سیم مشکی به هم پیچیده شده وصل می کنیم.

حال باید هفت عدد سیم سفید رها شده داشته باشید و همچنین دو رشته سیم که معمولا قرمز و آبی هستند که مربوط به سیم اصلی رد شده از ستون لوستر است.این دو سیم در واقع همان سیم های فاز لوستر شما هستند.دلیل استفاده از دو سیم به جای یک سیم برای فاز این است که شما بتوانید با یک کلید نیمی از لامپ ها و با کلید دیگر بقیه لامپ ها را روشن کنید.در اصلاح به این حالت دوپل می گویند.

مشخص کنید که می خواهید کدام شاخه ها با هم روشن شوند و روی پل اول قرار گیرند،به طور مثال می توانید شاخه ها را بصورت یکی در میان انتخاب نمایید که معمولا مناسب ترین حالت است.

سیم های سفید مربوط به این شاخه ها را به هم وصل کنید و به سیم آبی وصل کنید.سیم های سفید شاخه های باقیمانده را هم به هم وصل کنید همین طور سیم سفیدی که از سرپیچ سه تایی خارج شده را هم به همین صورت به سیم های باقیمانده وصل کنید و سپس هر آنها را به سیم قرمز ببندید.سپس عملیات عایق کاری را با چسب برق انجام دهید.

با توجه به نحوه نصب سیم ها به شکل بالا، نصف لامپ های موجود در شاخه های لوستر با یک کلید و نصف دیگر به همراه سه عدد لامپ موجود در کاسه زیر با هم روشن می شوند.

پس از طی مراحل بالا در کاسه سفید را بسته به شکلی که سیم ها درون کاسه سفید رنگ قرار گرفته و از کنار ان بیرون نزند.سپس سرپیچ سه قلو را هم به پیچ بیرون زده از سوراخ وسط در کاسه پیچ کرده و تا سفت شدن کامل آن را ادامه می دهیم.

 

نصب لوستر برنزی مرحله 19 

سرپیچ سه قلو باید به شکل بالا بسته شده باشد.همانطور که می بینید یک قطعه فلزی به سرپیچ سه قلو وصل شده است.این قطعه وظیفه نگه داشتن حباب بزرگ زیر لوستر را به عهده دارد.

 

نصب لوستر برنزی مرحله 20 

یکی از قطعات موجود در کارتن لوستر پیچ بلند سمت چپ تصویر است(پیچ راکور حباب زیر لوستر). پیچ مذکور را به قسمت فلزی انتهای سرپیچ سه قلو وصل کنید(شکل سمت راست)

پیچ راکور را با سوراخ وسط حباب زیر لوستر تنظیم کنید و از سوراخ حباب عبور داده و قطعه کاسه مانند طرح دار را روی حباب قرار داده و مهره را روی آن ببندید تا حباب را نگه دارد.

 

نصب لوستر برنزی مرحله 21 

تقریبا مراحل نصب به اتمام رسیده است.لوستر را برگردانید و زنجیر لوستر را به بالای ستون مانند شکل زیر وصل کنید.

 نصب لوستر برنزی مرحله 22

رنگ سیم لوستر های برنزی ایران لوستر به گونه ای طراحی شده که بیشترین شباهت را با بدنه لوستر داشته باشد و از زیبایی لوستر شما نکاهد. این همرنگ بودن تاثیری در قیمت لوستر نخواهد داشت ولی موردی است که بسیاری از مشتریان به آن توجه برای مخفی شدن هرچه بیشتر سیم بهتر است مطابق شکل زیر سیم را از لا به لای زنجیر لوستر عبور دهید.تا کمترین دید را از سیم داشته باشید.البته ناگفته نماند قسمت بالای لوستر معمولا پس از نصب کمترین دید را دارند ولی به هر حال رد کردن سیم از بین زنجیر ها هم در این امر بی تاثیر نیست.

نصب لوستر برنزی مرحله 23 

تنها وصل کردن لوستر به قلاب بروی سقف باقیمانده است.این کار رانیز انجام دهید و سیم های برق لوستر را نیز به برق اصلی ساختمان متصل کنید.توجه داشته باشید که سیم دو رنگ را به نول ساختمان وصل کنید.و دو سیم باقیمانده را به سیم های فاز سقف نصب کنید.و سپس حباب های مربوط به شاخه ها را وصل کنید.سعی کنید این کار را در انتهای مراحل نصب انجام دهید.

تبریک می گوییم .شما لوستر برنزی تان را خودتان نصب کرده اید. برای مشاهده فیلم های نصب لوستر می توانید به کانال آپارات ایران لوستر مراجعه کنید  

Leave a Comment